Savvaļas zirgi un tauri

Pirms cilvēks sāka aktīvi nodarboties ar lauksaimniecību, Eiropā savvaļas zirgi jeb tarpāni, līdzīgi kā tauri un sumbri, bija ierasta dabas sastāvdaļa. Līdzīgi kā mūsdienās stirnas vai aļņi. 

Lielo zālēdāju – tauru, savvaļas zirgu un sumbru loma dabā ir ļoti būtiska. Tie sekmē bioloģiski daudzveidīgu pļavu veidošanos un tiešā vai netiešā veidā nodrošina tūkstošiem citu augu un dzīvnieku sugu eksistenci. Citi zālēdāji (stirnas, brieži, aļņi) nespēj dabā aizvietot zirgus un taurus, jo to barošanās apstākļi ir savādāki, tāpēc dabas procesi ir traucēti. Papē tiek demonstrēts, kā, atgriežot izzudušās sugas, dabas ritms atjaunojas. 

Ekskursijas pie savvaļas zirgiem un tauriem

Ekskursijas notiek tikai Pasaules Dabas Fonda jauko gidu pavadībā! 

Aptuvenais ekskursijas laiks – 1 stunda. Jārēķinās ar aptuveni 2 km garu pastaigu. Aicinām sagatavoties pastaigai svaigā gaisā, izvēloties atbilstošu apģērbu un apavus. Tāpat aicinām ievērot drošības noteikumus. Ekskursijas laikā pietuvosities dzīvniekiem & uzzināsiet par tiem daudz interesanta! 

Darba laiks:
10:00 – 18:00

Vasaras mēnešos brīvdienās gidi ganībās gaida apmeklētājus no 10:00 – 17:00. Pārējā laikā aicinām iepriekš sazināties ar gidiem vismaz 2 dienas iepriekš, lai saskaņotu ekskursijas laiku (Ints Mednis: mob. +371 29224331; gidi@pdf.lv). Ekskursijas iespējamas arī ziemā, obligāti iepriekš sazinoties ar gidiem!

BEZ GIDA SASKAŅOJUMA TERITORIJĀ STAIGĀT PA GANĪBĀM UN TUVOTIES DZĪVNIEKIEM IR AIZLIEGTS!

Cena par apmeklējumu:
2 EUR (skolēniem, pensionāriem, studentiem)
4 EUR (pieaugušajiem)
8 EUR (ģimene – 2 pieaugušie un vismaz 1 bērns)

Grupām:
35 EUR (no 15-30 skolēniem, pensionāriem, studentiem)
60 EUR (pieaugušajiem)

Iegādājoties biļeti vai ziedojot Mobilly, Tu ziedo Pasaules Dabas Fondam dabas parka Pape uzturēšanai. Paldies par Tavu atbalstu!  

Kā atrast?

Savvaļas zirgi un tauri atrodami, braucot pa Liepājas-Klaipēdas šoseju (a/c A11) līdz autobusa pieturai Kalnišķi (~ 40 km no Liepājas, Klaipēdas virzienā), tad nogriežoties pa labi un braucot norāžu "savvaļas zirgi" virzienā.

Vairāk par savvaļas zirgiem, sumbriem un tauriem Latvijā vari lasīt šeit.

 

https://imgur.com/O10Vphz

https://imgur.com/O10Vphz

https://imgur.com/O10Vphz

https://imgur.com/O10Vphz