Dabas takas

Orhideju taka

Dabas parkā „Pape” līdzās tauriem un savvaļas zirgiem parka viesiem skatāmas arī krāšņās savvaļas orhideju sugas. Latvijā sastopamās orhideju sugas ir retas, vai pat ļoti reti sastopamas, tādēļ visas dabas parkā „Pape” aplūkojamās savvaļas orhideju sugas ir ierakstītas Latvijas Sarkanajā grāmatā. 

Taka atrodas:

- Pie savvaļas zirgu ganībām, Kalnišķos

Pie savvaļas zirgu ganībām izvietotajos informatīvajos stendos ikviens var iepazīties ar informāciju par orhidejām un citām dabas parkā sastopamajām aizsargājamām sugām. 

Orhidejas ganībās aplūkot iespējams tikai gida pavadībā, iegādājoties biļeti savvaļas zirgu apskatei. 

Labākais laiks orhideju apskatei: jūnijs & jūlijs.

 

Orhideju atgriešanās

Deviņdesmitajos gados dabas parkā „Pape” savvaļas orhideju sugas nebija sastopamas, taču kopš 1999. gada, kad no Nīderlandes atveda pirmos 18 savvaļas zirgus, gandrīz katru gadu var atrast kādu jaunu orhideju sugu. Tieši savvaļas zālēdāju nozīme orhideju izplatībā ir noteicošā!

Orhidejas dabas parkā Pape

Uzsākot noganīšanu, jau pēc dažiem gadiem vietās, kur dzīvnieki zāli noēda līdz jūnija vidum, sāka augt, piemēram, dzegužpuķes. Šobrīd ar katru gadu orhideju atradņu skaits palielinās. Pļavas kļuvušas ziedošākas un daudzveidīgākas. Visātrāk un vislabāk šeit vairojas plankumainā dzegužpirkstīte un stāvlapu dzegužpirkstīte, bet pēdējos gados arvien biežāk var sastapt arī zaļziedu naktsvijoli.

20 min
Īsa taka ar informāciju par orhidejām
Savvaļas zirgi Ģimenei Apskates objekts Tualete Ugunskura vieta Galds ar solu Teltsvietas Stāvlaukums