Par dabas parku

Aicinām Jūs nelielā virtuālā ceļojumā, lai labāk iepazītu šīs aizsargājamās dabas teritorijas izveidošanas vēsturi, dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, kā arī piedāvājumus aktīvai dabas atpūtai.

Savvaļas zirgi Papē
Savvaļas zirgi Papē

Savvaļas zirgi ir dzīvojuši Latvijas teritorijā, bet tikuši izmedīti. Kopš 1999. gada Pasaules Dabas Fonds pie Papes ezera rāda kā atjaunojas dabas procesi, atgriežot lielos zālēdājus – savvaļas zirgus, taurus un sumbrus.

Dabas parka “Pape” teritorijā atrodas unikālas dabas ekosistēmas, skaistas ainavas un interesantas apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar kāpām, Papes ezers, Nidas augstais purvssavvaļas zirgi un tauri, kuri nogana Latvijā reti sastopamās dabiskās palieņu pļavas.

Starp Papes ezeru un jūru ir viena no lielākajām putnu migrācijas vietām Latvijā (Baltās – Baltijas jūras putnu ceļš). Rudeņos šeit darbojas vienīgā caurceļojošo putnu novērošanas stacija Latvijā, kur ornitologi uzskaita un gredzeno gājputnus.

Parkā izveidotas trīs dabas takas. Divās no tām, ejot kājām vai braucot ar velosipēdu, var izbaudīt dabas burvīgumu un aplūkot interesantākos apskates objektus parka teritorijā. Parka apmeklētāji var uzzināt arī vairāk par savvaļas orhidejām, izejot jauno Orhideju taku.  

Parka teritorijā atrodas arī Papes ciems, Papes Ķoņu ciems, kur joprojām pastāv bagāts kultūrvēsturiskais mantojums, saglabājusies kādreizējā apbūve.

Dabas parkā pieejamas naktsmītnes, gida pakalpojumi (putnu vērošanai un savvaļas zirgu un tauru apskatei), laivu un velosipēdu noma, un cits nepieciešamais, lai baudītu atpūtu un izzinātu dabu!

 

Tiešraide no savvaļas zālēdāju ganībām

 

Savvaļas zirga atdzimšana

Vides Filmu studijas filma par dabas parku "Pape".

 

Dabas parks dibināts 2004. gadā, lai aizsargātu nozīmīgo dabas teritoriju un ligzdojošos, caurceļojošos putnus. Dabas parks aizņem 10 853 ha un atrodas Latvijas DR, Nīcas un Rucavas novadā.

Atbalsti ar Mobilly
Papes dabas parks
Atbalsti ar Mobilly

Vai zināji, ka Papes dabas parks ir sugu ziņā visdaudzveidīgākā vieta Latvijā? Atbalsti dabas daudzveidību Latvijā! Ziedo, noskenējot QR kodu, vai apmeklē vietni mobilly.lv/ziedojumi.