“Dabas parka Pape jaunie vēstnieki”

Finansētājs: Latvijas vides aizsardzības fonds

Projekta īstenošanas laiks: 2014. gada 7. aprīlis – 2014. gada 1. oktobris

 

Iniciatīva „Papes jaunie vēstnieki” ne vien ļāva jauniešiem uzzināt daudz vairāk par vietu, kurā tie dzīvo, bet arī aktīvāk iesaistīties dabas aizsardzībā, kopā ar dabas parka „Pape” darbiniekiem dodoties ekspedīcijās, piedaloties brīvdabas lekcijās un pasākumos.

 

Lekciju laikā tika diskutēts, kā klājas lielajiem zālēdājiem, kādi projekti šobrīd tiek īstenoti dabas parkā, kas ir plānots nākotnē. Tāpat klātesošajiem bija iespēja dabas parka darbiniekiem uzdot interesējušus jautājumus.

Orhideju taka

24.jūlijā ar botāniķes Ievas Rozes lekciju dabas parkā „Pape” tika atklāta savvaļas orhideju taka. Līdzās sumbriem un savvaļas zirgiem dabas parka apmeklētāji nu var apskatīt arī orhideju sugas un citus, tikai jūras piekrastē sastopamus augus.

Pasākuma atklāšanā dabas parka darbinieki kopā ar Pasaules Dabas Fondu un Nīcas jauniešu centra aktīvākajiem jauniešiem izveidoja jauno savvaļas orhideju taku. Dodoties ekspedīcijā pa lielo savvaļas zālēdāju ganībām vēroja zirgus un taurus, paralēli Ievas Rozes lekcijā uzzinot par dabas daudzveidību, kas dabas parku „Pape” padara unikālu un īpašu.

Pie savvaļas zirgu ganībām izvietotajos informatīvajos stendos arī turpmāk ikviens apmeklētājs varēs iepazīties ar informāciju par orhidejām un citām dabas parkā sastopamajām aizsargājamām sugām. Orhidejas ganībās aplūkot būs iespējams tikai gida pavadībā, iegādājoties biļeti savvaļas zirgu apskatei.